معایب فیلتر شکن های رایگان

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص خطرات و واقعیت هایی (معایب فیلتر شکن های رایگان) که باید قبل از استفاده از فیلترشکن های رایگان بدانید صحبت کنیم. اگر در خصوص تهدیدات، آسیب ها و دسترسی هایی که یک وی پی ان رایگان می‌تواند برای شما، امنیت اطلاعات شما و سلامت دستگاهتان ایجاد کند بدانید، به هیچ عنوان به سراغ استفاده آنها نخواهید رفت.

برای آشنایی و مطالعه در خصوص عملکرد علمی فیلتر شکن به مقاله اختصاصی آن مراجعه کنید.

معایب فیلتر شکن های رایگان | کاورنت وی پی ان

در ظاهر رایگان، اما خطرناک

آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که منبع درآمد یک VPN رایگان از کجا است؟ شاید اولین فکری به ذهن شما می‌رسد درآمد زایی از طریق تبلیغاتی که این وی پی ان ها نمایش می‌دهند باشد. اما واقعیت چیز دیگری است. یک وی پی ان می‌تواند خطرات جدی برای دستگاه شما ایجاد کند. مگر استفاده ما از سرور های پر هزینه یک ارائه دهنده VPN بدون پرداخت هزینه سودی برای آنها دارد؟؟ قطعا خیر! در ادامه همین مقاله به بررسی خطرات استفاده از VPN رایگان و معایب فیلتر شکن های رایگان اشاره می‌کنیم.

معایب فیلتر شکن های رایگان | کاورنت وی پی ان

استفاده از دستگاه شما بعنوان یک واسط

وی پی ان های رایگان (مانند فیلتر شکن خرگوش)می‌توانند با استفاده از دسترسی هایی که روی دستگاه شما ایجاد می‌کنند، دستگاه شما را به یک وسیله واسط برای اهداف غیرقابل باور خودشان تبدیل کنند. آنها می‌توانند از پردازنده دستگاه شما برای انجام امور مختلفی مانند استخراج ارز های دیجیتال و کار هایی خلاف قانون استفاده کنند. آنها می‌توانند با به واسطه دستگاه شما فایل های مخرب را گسترش دهند و شما هیچ چیزی متوجه نشوید.

شاید با خود فکر کنید که مگر می‌شود با یک تلفن همراه ارز دیجیتال استراخ کرد؟؟ جواب این سوال در عمل خیر است. اما به این فکر کنید که VPN رایگانی که شما نصب کرده اید و از رایگان بودن آن لذت می‌برید روی چندصد هزار دستگاه دیگر نصب شده است. حال جواب این سوال بله است! اگر به طور مثال 100 هزار دستگاه را همزمان برای انجام کاری برنامه ریزیم، قطعا شدنی است. در مقاله زیر علت اینکه چرا نباید از برخی از برنامه های رایگان استفاده کنید آورده شده است. بد نیست مطالعه کوتاه از آن داشته باشید.

چرا نباید از برخی از برنامه های رایگان استفاده کنیم؟

تصویر تعداد بیش از 1 میلیون نصب یکی از فیلتر شکن های رایگان در Google Play Store
تصویر تعداد بیش از 1 میلیون نصب یکی از فیلتر شکن های رایگان در Google Play Store

کند شدن سرعت گوشی شما

شاید اخیرا متوجه کند شدن و هنگ کردن مدام گوشی خود شده باشید، بله؛ تعجب نکنید! همان برنامه های در ظاهر رایگان بدون اینکه شما کوچکترین چیزی متوجه شوید، از قدرت سخت افزاری دستگاه شما استفاده می‌کنند. همین امر موجب کند شدن سرعت سیستم شما خواهد شد. جالب است بدانید آنها می‌توانند به تمامی پوشه ها و اطلاعات شما چه در کامپیوتر و چه در گوشی تلفن همراهتان دسترسی داشته باشند، فایل مخرب خود را روی دستگاهتان آپلود کنند یا چیزی از اطلاعات شما بردارند.

برای آشنایی با دسترسی هایی که یک برنامه می‌تواند روی گوشی هوشمند شما ایجاد کند به مقاله زیر مراجعه کنید.

یک برنامه چه دسترسی هایی می‌تواند روی گوشی ایجاد کند؟؟

معایب فیلتر شکن های رایگان | کاورنت وی پی ان

قطعی مداوم VPN های رایگان

99 درصد VPN های رایگان بعد از مدتی سرعت اولیه خود را ندارند و از کار می‌افتند. علت این مساله واضح است. برنامه ای که به در مدت زمان کوتاه توسط افراد بسیاری مورد استفاده قرار بگیرد سنگین شده و حتی بهترین فیلتر شکن های رایگان چه برای کامپیوتر و چه برای گوشی های اندرویدی از کار می‌افتند.

شاید درصد کمی از آنها بتوانند از پس تعداد کاربران بسیار زیاد بر بیایند و بتوانند هنوز قدرت سرور های خود را حفظ کنند. چنین سرور هایی که صد ها هزار نفر به آنها متصل می‌شوند بسیار هزینه بر هستند و قیمت بالایی دارند. تامین هزینه آنها قطعا با درآمد زایی از طریق تبلیغات جمع آوری نمی‌شود. پس در اینجا به این نتیجه می‌رسیم که قطعا روش درآمد آنها چیز دیگری است. اما فراموش نکنید که پشت پرده آنها را هیچکسی نمی‌داند.

معایب فیلتر شکن های رایگان | کاورنت وی پی ان

فیلترشکن رایگان برای ترید و بایننس (Binanace)

شاید هنوز عده کمی از افراد باشند که به کیفیت وی پی ان خود اهمیت نمی‌دهند و به استفاده از همچنان هم بدنبال بهترین فیلترشکن های رایگان هستند. این دسته از افراد هنوز متوجه خطرات استفاده از وی پی ان رایگان را نمی‌دانند. باید به آنها یادآور شویم که با استفاده از این وی پی ان ها اطلاعات حساب کاربری خود، و رسما سرمایه خود را در اختیار VPN های رایگان قرار می‌دهند.

سایت های حساسی مثل سایت های صرافی ارز دیجیتال مانند بایننس و وبسایت های دیگر مانند Paypal و … اگر کوچکترین سرنخی از این که فرد استفاده کنند در ایران است و دارد از VPN استفاده میکند پیدا کنند سریعا حساب کاربری فرد را بلاک می‌کنند.

فرض کنید چندین هزار نفر به سرور آلمان یکی از VPN های رایگان متصل هستند. یعنی چندین هزار نفر 1 آدرس IP داشته باشند. قطعا امتیاز یا Score آن آدرس IP در سطح اینترنت افت پیدا میکند و سایت های هوشمندی مثل سایت صرافی ها به آدرس IP شخص مشکوک می‌شوند.

بله درست است! VPN های رایگان یک آدرس IP را به چندین هزار نفر اختصاص می‌دهند. همان صفحه هایی که از شما می‌خواهد ثابت کنید که ربات نیستید و مدام برای شما نمایش داده می‌شود همین امر را براحتی اثبات میکند.

برای آشنایی با خدمات VPN آی پی ثابت روی همین لینک کلیک کنید.

معایب فیلتر شکن های رایگان | کاورنت وی پی ان

برای حفظ امنیت اطلاعات خود کاری کنید!

زمانی که از یک VPN استفاده می‌کنید، تمام اطلاعات از سمت شما تا سرور مقصد از طریق تونل VPN عبور می‌کند. به زبان ساده ارائه دهنده VPN های رایگان ممکن است سر این مسیر اطلاعاتی که بین شما و سایت مقصد رد و بدل می‌شود را می‌توانند شنود کنند.

فرض کنید در خانه نشسته اید و می‌خواهید برای دوستتان مبلغی را انتقال دهید. وارد سایت بانک خود می‌شوید و مطمئن هستید که وبسایت بانک امن هست چون آدرس آن با Https شروع می‌شود. اما حواستان نیست که فیلتر شکن رایگان شما در پس زمینه دستگاهتان دارد تمام کار های شما را مشاهده می‌کند. بدون اینکه متوجه این موضوع باشید اطلاعات بانکی خود را وارد می‌کنید و مبلغ را برای شخص مورد نظرتان انتقال میدهید. همان لحظه از طرف یکی از دوستان عکسی در واتساپ برای شما ارسال می‌شود.

یا پیامکی که حاوی اطلاعات مهم است برای شما ارسال می‌شود و شما فکر می‌کنید که کسی از موضوع خبر ندارد. اما درست همان لحظه، همان VPN رایگانی که با خوشحالی از آن استفاده می‌کنید تمام اطلاعات شما را دارد. حالا افرادی که پشت پرده قضیه هستند، پیام های واتساپ شما، SMS های شما، و اطلاعات ورود به سامانه بانکی شما را دارند. به همین راحتی شما مدتی بعد هک می‌شوید. بدون اینکه متوجه باشید علت آن چه بوده. آیا واقعا ارزشش را دارد؟ قطعا خیر!

در مقاله زیر نکاتی در خصوص حفظ امنیت اطلاعات گوشی هوشمند خود آورده شده است. بد نیست مطالعه کوتاه از آن داشته باشید.

برای حفظ امنیت اطلاعات گوشی خود چه کار هایی انجام دهم؟

جایگزین فیلتر شکن های رایگان

در دنیای اینترنت VPN های دیگری هستند که برای اینکه از خدمات آنها استفاده کنید، هزینه ای از شما دریافت می‌کنند. این هزینه برای مخارج سرور ها و حفظ امنیت خواهد شد. به طور متوسط هزینه اشتراک فیلتر شکن های غیر رایگان از ماهانه 15 هزار تومان الی 25 هزار تومان است.

کاورنت وی پی ان یکی از VPN های غیر رایگانی است که بابت خدمات خود هزینه دریافت می‌کند، اما محافظ امنیت اطلاعات شما، سلامت دستگاه شما است و سرعت و پایداری بالایی را هنگام اتصال برای شما فراهم می‌کند. مفتخریم که با بیش از چندین سال سابقه توانسته این جزء بهترین VPN ها برای هموطنان خود باشیم.

CoverNet وی پی ان با استفاده از 120 سرور در محبوب ترین کشور های دنیا، قابلیت رمزگذاری اطلاعات بین شما و سرور مقصد بعنوان یک فیلتر شکن پرسرعت با اشتراک های 2 کاربره آماده خدمت رسانی به شما است. شما می‌توانید با چند کلیک ساده، عضو خانواده کاورنت شوید و کیفیت یک VPN عالی را تجربه کنید.

دانلود فیلتر شکن کاورنت VPN برای ویندوز

دانلود فیلتر شکن کاورنت VPN برای اندروید

دانلود فیلتر شکن کاورنت VPN برای آیفون (IOS)

معایب فیلتر شکن های رایگان | کاورنت وی پی ان

جمع بندی مقاله

در این مقاله به بررسی معایب فیلتر شکن های رایگان اشاره کردیم. امیدواریم شما هم با انتشار این مقاله به افزایش سطح دانش دیگران کمک کنید تا امنیت اطلاعات دوستان و مردم عزیزمان بهبود یابد. کاورنت وی پی ان بعنوان یکی از برترین ارائه دهندگان VPN در سطح کشور آماده خدمت رسانی به شماست.

در پایان می‌توانید با کلیک روی ستاره های زیر به مقاله “معایب فیلتر شکن های رایگان” امتیاز دهید.

فراموش نکنید که با عضویت در کانال تلگرام و دنبال کردن صفحه اینستاگرام کاورنت وی پی ان می‌توانید از تخفیف ها و مسابقات هفتگی ما و مزایای آن استفاده کنید.

دنبال کردن صفحه اینستاگرام کاورنت وی پی ان
عضویت در کانال تلگرام کاورنت وی پی ان
5/5 - (12 امتیاز)

هنوز اشتراک ندارید؟

کاورنت وی پی ان، ارائه دهنده 120 سرور در لوکیشن های محبوب دنیا

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات دیگر را بررسی کنید

روش های دور زدن صرافی Binance
مقالات آموزشی

روش های دور زدن صرافی Binance

در اولین کلمه میتوان گفت که صرافی بایننس یا (Binance) محبوب ترین صرافی دنیاست. جالب است بدانید که در این صرافی بیش از 2 هزار ارز دیجیتال متفاوت و گوناگون روزانه در حال معامله شدن است. همچنین این صرافی یکی از مطمئن ترین صرافی های حال حاضر در دنیاست. در این مطلب به بررسی روش های دور زدن صرافی Binance می‌پردازیم.

خرید وی پی ان را با یک کلیک شروع کنید

دنیای بدون مرز منتظر شماست!