آی پی ثابت چیست؟ اهمیت آی پی استاتیک برای تریدرها

در یک تعریف کلی، آی پی به یک شناسه‌ای گفته می‌شود که به صورت یونیک به شما امکان اتصال به اینترنت را می دهد. آی پی در واقع یک عددی است که هر کامپیوتر یا هر سیستمی که به اینترنت وصل می شود، دارای آن است. آی پی‌ها یک عدد کاملا منحصر به فرد هستند و برای شناسایی شما در فضای وب به کار می‌روند. در مقاله آی پی چیست به صورت کامل به IP اشاره شده است. اما اینکه آی پی ثابت چیست، چه مزایایی دارد و چگونه می‌توان آن را در اختیار داشت، چیزی است که امروز در سایت کاورنت VPN می‌خواهیم به آن بپردازیم.

آی پی ثابت (استاتیک) چیست؟

به صورت کلی آی پی با هر اتصال به اینترنت می‌تواند متفاوت شود. اما آی پی ثابت در تعریف ساده، یعنی IP که تغییر نمی‌کند. هر شرکت ارائه دهنده اینترنت تعدادی IP در اختیار مشتریان خود قرار می دهد که تعدادی از آن‌ها آی پی ثابت و تعدادی از آن ها، IP دینامیک هستند. برای مصارف عادی و مردمی که کار خاصی انجام نمی‌دهند، نیاز به آی پی ثابت نیست و با همان سرویس‌های عادی اینترنت کارشان به راحتی راه می‌افتد. اما اینکه کاربرد اینترنت با IP ثابت چه کاربردی دارد و تفاوت آن با آی پی داینامیک چیست، در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

آی پی ثابت چیست؟

تفاوت آی پی ثابت با آی پی داینامیک

آی پی داینامیک با هر بار اتصال به اینترنت تغییر می‌کند و اکثریت اینترنت‌های خانگی از اینترنت با IP پویا(داینامیک) استفاده می‌شود. دلیل استفاده از آی پی داینامیک، این است که برای ارائه دهندگان اینترنت بسیار مقرون به صرفه است. البته این آی پی‌ها کمی از نظر امنیتی ضعیف هستند و ممکن است برخی موارد برای شما LSP نتواند یک آدرس پویا ایجاد کند و همین باعث عدم اتصال شما به اینترنت باشد. به همین دلیل برای شرکت‌ها این نوع آی پی مناسب نیست و بهتر است از آی پی ثابت برای شرکت‌ها استفاده شود.

مزایای استفاده از آی پی ثابت

  • سرویس هاستینگ : برای انتقال داده بین سرورها، روند میزبانی کردن از سایت ها و دادن ایمیل مربوط به سایت، استفاده از آی پی ثابت بسیار مفید است.
  • دسترسی از راه دور: همانطور که گفته شد، با رفتن شما از یک مکان به مکان دیگر، آی پی عوض خواهد شد و دیگر دسترسی به آی پی خودتان نخواهید داشت. اما اگر یک IP ثابت تهیه شود، از راه دور نیز می‌توان به یک آی پی ثابت وصل شد. این ویژگی برای کارمندان یک شرکت بسیار مناسب است و با استفاده از VPN (شبکه خصوصی مجازی) می توانند یک آی پی مشخص داشته باشند.
  • انتقال آسان اطلاعات : با استفاده از IP ثابت، روند انتقال اطلاعات بسیار سریع تر از حالت عادی خواهد شد.
  • ایجاد یک ارتباط قابل اعتماد : شما با استفاده از آی پی ثابت می توانید Voice over Internet (VoIP) را ایجاد کنید که در واقع یک پروتکل امنیتی است. در کنار آن، سایر خدمات صوتی دیجیتال با بالاترین امنیت انجام خواهد شد.
  • انجام فعالیت هایی مانند ترید : علاوه بر مزیت هایی که در بالا گفته شد، در بسیاری از کارها است که ما نیاز به خرید VPN آی پی ثابت داریم.

آیا IP ثابت معایبی دارد؟

هر چیزی در کنار مزایایی که دارد، معایبی نیز خواهد داشت. IP ثابت نیز از این قضیه مستنثی نیست. معایب آن شامل موارد زیر است.

  • ایجاد مشکلات امنیتی: به خودی خود آی پی پویا دارای مشکلات امنیتی خاص خودش است اما IP ثابت نیز دارای مشکلات امنیتی است. از آنجایی که IP ثابت دارای یک آدرس مشخص است، هکرها راحت تر می‌توانند برای نفوذ به شبکه کار کنند و این در واقع می‌تواند برای کسی که از آی پی ثابت استفاده می‌کند، مشکل ساز باشد. توصیه ما این است که اقدامات اضافی مانند فایروال را در شبکه خود انجام دهید.
  • هزینه بالاتر : معمولا ارائه کنندگان اینترنت به شما هزینه زیادتری برای IP ثابت می‌گویند. اما اگر می‌خواهید از سرورهایی بیرون از ایران اینترنت با IP ثابت تهیه کنید، کاورنت وی پی ان به شما سرورهای با IP ثابت و هزینه بسیار مناسب می‌دهد. کشورهای زیادی هستند که شما می توانید از آن  برای تهیه IP ثابت استفاده کنید و اقدام به خرید VPN دانمارک، خرید VPN ایرلند و … کنید.
  • دارای تنظیمات پیچیده : معمولا آی پی ثابت برای راه اندازی دارای تنظیمات خاصی هستند که هر کسی نمی‌تواند آن را انجام دهد. بنابراین بهتر است برای راه اندازی به دنبال ارائه دهندگان اینترنتی باشید که این تنظیمات را خودشان انجام دهند.
تفاوت آی پی ثابت با آی پی داینامیک

چرا باید از IP ثابت برای ترید استفاده کنیم؟

برای بعضی از کارها، نیاز است که از VPN با IP ثابت استفاده کنیم. ایران با توجه به تحریم‌هایی که دارد، دسترسی به بسیاری از خدماتی که در سطح دنیا ارائه می‌شود، ندارد. بنابراین نیاز است که برای کارهای خود از VPN با آی پی ثابت استفاده کنیم. یعنی در واقع با خرید VPN با آی پی ثابت، شما می‌توانید هر باری که خواستید به اینترنت متصل شوید، از یک کشور دیگری با یک آی پی مشخص وارد شوید.

برای ترید در صرافی‌ها، شما باید از یک اینترنت با IP ثابت استفاده کنید. چرا که اکثر صرافی‌هایی که در دنیای ارزدیجیتال فعالیت می‌کنند، برای ایرانی‌ها تحریم هستند و برای آن‌ها باید از یک اینترنت مخصوص استفاده کنید. از مهم ترین صرافی‌هایی که ما ایرانی‌ها از آن استفاده می‌کنیم، صرافی بایننس هست. برای خرید VPN برای Binance، شما نیاز است که از آی پی ثابت استفاده کنید تا در هنگام اتصال به مشکلی برنخورید چرا که اگر هویت شما فاش شود، حساب شما بسته خواهد شد و کلی به دردسر خواهید افتاد.

روش دور زدن صرافی ها

برای دور زدن صرافی شما باید هویت خود را مخفی کنید. هویت افراد از روی آدرس ip آن‌ها مشخص خواهد شد. پس بنابراین شما برای دور زدن صرافی‌ها باید آی پی خود را مخفی کنید. سایت های صرافی با روش های جدیدی که بکار می برند، به راحتی می توانند آی پی ها را شناسایی کرده و در صورتی که از یک کشور ممنوعه وارد شوید، می توانند دسترسی شما را به صورت کامل ببندند. بهترین راه برای مخفی کردن آی پی خرید vpn است. شما با خرید Vpn در واقع آی پی خود را مخفی کرده‌اید و مثلا به جای اینکه از ایران وارد سایت صرافی شوید، از لوکیشن آلمان وارد سایت صرافی خواهید شد و بدین گونه سایت صرافی را دور زده‌اید.

اقدامات مهم هنگام کار با صرافی بایننس

انجام اقدامات مهم هنگام کار با صرافی ها

برای وارد شدن به سایت صرافی باید یک سری نکات را مورد توجه قرار دهید تا هیچ گونه خطری سرمایه و زحمات شما را تهدید نکند. مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که آی پی خود را از صرافی ها مخفی نگه دارید. برای اینکار می توانید از vps یا فیلترشکن آی پی ثابت استفاده نمایید. برای دانستن نکات مهم در باره ورود به صرافی ها، می توانید مقاله مربوط به اقدامات مهم هنگام کار با صرافی ها را مطالعه نمایید.

آی پی ثابت را چگونه تهیه نماییم؟

برای داشتن یک آی پی ثابت برای کار در صرافی‌ها و انجام ترید، فقط کافی است به پشتیبانان سایت کاورنت وی پی ان مراجعه نمایید. شما می توانید بهترین سرورها را از برترین کشورهای دنیا خریداری کنید و با کمترین هزینه، یک اینترنت با آی پی ثابت در اختیار داشته باشید.

چه کشورهایی مناسب برای ترید و vpn با آی پی ثابت هستند؟

قطعا کشوری که از آن وی پی ان با آی پی ثابت تهیه می‌کنید، بسیار مورد اهمیت است. چرا که اگر کشوری باشد که صرافی بایننس یا دیگر صرافی‎‌ها آن کشور را تحریم کرده باشند، در اولین ورود شما به سایت، حساب بسته خواهد شد و تمامی پول های شما بلوکه خواهد شد.

هنوز اشتراک ندارید؟

کاورنت وی پی ان، ارائه دهنده 120 سرور در لوکیشن های محبوب دنیا

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات دیگر را بررسی کنید

روش های دور زدن صرافی Binance
مقالات آموزشی

روش های دور زدن صرافی Binance

در اولین کلمه میتوان گفت که صرافی بایننس یا (Binance) محبوب ترین صرافی دنیاست. جالب است بدانید که در این صرافی بیش از 2 هزار ارز دیجیتال متفاوت و گوناگون روزانه در حال معامله شدن است. همچنین این صرافی یکی از مطمئن ترین صرافی های حال حاضر در دنیاست. در این مطلب به بررسی روش های دور زدن صرافی Binance می‌پردازیم.

آی پی چیست؟
مقالات آموزشی

آدرس آی پی چیست؟

بسیاری از کسانی که با دنیای اینترنت سر و کار دارند، شاید ندانند اصلا چیزی

خرید وی پی ان را با یک کلیک شروع کنید

دنیای بدون مرز منتظر شماست!